Aktualności

Seminarium – Technologie bezwykopowe

18 sierpnia 2009 roku, WUPRINŻ S.A. wraz z firmą HTI Sp. z o.o. zorganizowało seminarium poświęcone technologiom bezwykopowym.

Wśród zaproszonych i licznie przybyłych gości, znaleźli się przedstawiciele biur projektów, inwestorów oraz eksploatatorów sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, m.in. AQUA Sp. z o. o. Poznań, DK Studio Poznań, Grontmij Polska Sp. z o. o., PW „STERN” Stefan Nawrotkiewicz Kalisz, Envirotech Sp. z o. o. Poznań, AQUANET SA Poznań, PWIK Sp. z o. o. Oborniki, WODKAN SA Ostrów Wlkp.

W trakcie pierwszej – kameralnej części seminarium, uczestnicy mogli zapoznać się z technikami bezwykopowymi oraz ich zaletami. Zaprezentowano i omówiono techniki pilotażowe oraz bezpilotażowe w zakresie stosowanych rozwiązań sprzętowych i materiałowych. Następnie goście odwiedzili budowę sieci kanalizacyjnej w ul. Starołęckiej w Poznaniu, realizowaną przez WUPRINŻ S.A. w technologii bezwykopowej, gdzie mieli okazję zobaczyć praktyczne zastosowanie omówionych wcześniej technik. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, w trakcie którego uczestnicy seminarium wymieniali się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.